„Лудогорец“ нокаутира „Звезда“, продължава в Шампионска лига!

0
Шампионска лига

Победата класира разградските „орли“ за последния кръг преди груповата фаза на  най-комерсиалния футболен турнир. В герой на мача за лудогорци се превърна Вандерсон, който направи хеттрик, разписвайки се в 40-а, 92-та и 97-та минути на двубоя.

С успеха на „Мала Маракана“ българският шампион си гарантира минимум участие в груповата фаза на Лига Европа.

Шампионска лигаВ редовното време срещата завърши 2:2, при какъвто резултат приключи и първата среща в Разград. Мичал Доналд изведе домакините напред в резултата в 17-та минута. Само 7 минути след като сръбският гранд поведе в Белград, българският шампион обаче смълча „Мала Маракана“ след феноменален гол на Джонатан Кафу.

Петима играчи на домакините не успяха да спрат бразилеца, който с изумителен пробив нахлу в наказателното поле, след което отличният му изстрел влетя във вратата на Дамир Кахриман за 1:1. В 40-ата минута Вандерсон стреля от около 20 метра и изпрати топката във вратата на Кахриман, който се намеси слабо и топката мина под плонжа му и влетя във вратата му.

Само четири минути по-късно обаче разградчани останаха с човек по-малко, тъй като централният бранител Игор Пластун получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Моуче.

Гелор Канга от домакините пък бе изгонен с директен червен картон от съдията Лука Банти след последния съдийски сигнал за първото полувреме. Канга удари Дяков и съдията изгони играча на „Звезда“.

След почивката Луис Ибаниес изравни в 62-та минута от дузпа и така се стигна до

продълженията, в които „Лудогорец“ нанесе бързо своя удар с два гола на Вандерсон в 92-та и 97-та минута.

В жребия за четвъртия квалификационен кръг на Шампионската лига „Лудогорец“ по всяка вероятност ще бъде сред непоставените отбори.  Българският шампион обаче си гарантира минимум участие в груповата фаза на Лига Европа.