„Лудогорец“ продължава без загуба в Лига Европа

0

Разградският тим завърши наравно 1:1 домакинския си мач с „Червоморец“ (Одеса), което е достатъчно да си осигури участие и през пролетта.

ludogorec_Juninho Quixadá47„Лудогорец“ поведе в 47-та минута, когато при бърза атака Марселиньо пусна към Върджил Мисиджан, който центрира в наказателното поле на Черноморец, където Жуниньо Кишада получи топката и отблизо разстреля Безотосний.

„Черноморец“ изравни в 63-та минута, когато Иван Бобко центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец, където Олексий Гай засече топката с глава и я прати във вратата на Владислав Стоянов.

Със спечелената точка българският шампион събра актив от 10 точки и заема първо място в групата. Оставащите два мача от група „B“ ще определят дали той ще заеме първо или второ място в крайното класиране.

На 28-и ноември от 22.05 часа Лудогорец приема ПСВ „Айндховен“ в последния си домакински мач от груповата фаза на Лига Европа. Именно този двубой до голяма степен ще определи кой ще завърши на първо място в групата.