„Лудогорец“ продължава след 1:1 с „Дюделанж“

0

Така след общ резултат 5:1 от двата мача, орлите се класираха за следващия етап на надпреварата, където ще срещнат сръбския гранд „Партизан“.

И двата гола в срещата паднаха през втората част. Роман Безяк откри за Лудогорец в 51-ата минута, а Давид Тюрпел изравни за своите осем минути преди края. В заключителните моменти на срещата домакините пропиляха два отлични шанса и пропуснаха възможността да запишат престижна победа в Европа.

Треньорът Стойчо Стоев направи три промени спрямо мача в Разград, спечелен с 4:0. В игра се появиха Шоко, Христо Златински и Йерун Луму.

Ако преодолее третия предварителен кръг за втора поредна година, „Лудогорец“ ще си гарантира поне участие в групите в Лига Европа. Първият мач е на 29 или 30 юли, а реваншът е на 5 или 6 август.