„Лудогорец“ пропусна златен шанс да участва в груповата фаза на ШЛ (видео)

0

„Лудогорец „пропусна златен шанс да участва в груповата фаза на Шампионска лига. Разградчани отстъпиха на „Олимпия“ (Любляна) с 1:2 в мач-реванш от втория предварителен кръ. Първият мач в Разград преди седмица завърши 1:1 и така шампионите отпадат от турнира с общ резултат 2:3.

Кирил Десподов откри за българския шампион в 15-ата мин. с отлично изпълнение на пряк свободен удар. Българският национал отбеляза 9-ия си гол в евротурнирите за разградчани.  Само три минути по-късно обаче Тими Елсник възстанови равенството, засичайки от воле центриране в наказателното поле на Жорже Силва.

След почивката Кирил Десподов изпрати топката в противниковата врата, но голът не бе зачетен заради засада. В предпоследната минута на редовното време резервата Спас Делев стреля извън наказателното поле, но ударът му се отби от дясната греда.

В добавеното време „Олимпия“ стигна до победно попадение. Словенците изпълниха заучено изпълнение на ъглов удар. Свит Сешлар подаде по земя към наказателното поле, а Тими Елсник стреля с едно докосване, за да оформи крайния резултат.

В 10-ата минута на добавеното време отсъди дузпа в полза на „Луудогорец“. Спас Делев бе фаулиран в наказателното поле и след намсесата на ВАР разградчани получиха правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Матевж Видовшек обаче  спаси изпълнението на Кирил Десподов.

За шампиона на България предстои двубой в третия предварителен кръг на Лига Европа срещу загубилия от двойката Динамо (Загреб, Хърватия) – Астана (Казахстан).