„Лудогорец“ разгроми ЦСКА за пета Суперкупа на България (видео)

0

“Лудогорец“ разгроми ЦСКА с 4:0 и спечели Суперкупата на България по футбол на националния стадион „Васил Левски“. Това е пета Суперкупа във витрината на разградчани и 16-а победа в общо 37 мача срещу ЦСКА във всички турнири.

Точни за шампионите бяха Алекс Сантана в 29-ата минута, Доминик Янков в 42-ата, Пиерос Сотириу в 48-ата и Мавис Чибота в 84-ата минути. Бившият играч на ЦСКА Кирил Десподов асистира за три от попаденията, а до третото в мача се стигна след груба грешка на вратаря на „червените“ Густаво Бусато.

В 14-ата минута и Игор Пластун се разписа във вратата на бразилеца. Попадението му обаче беше отменено след намесата на ВАР. Съдията Ивайло Стоянов прегледа ситуацията и маркира нарушение на Пластун срещу Жорди Кайседо.

В добавеното време на мача пък Георги Йомов получи втори жълт и респективно червен картон и напусна срещата.