„Лудогорец“ с фалстарт в Европа, загуби от „Ференцварош“

0
„Лудогорец“ започна с фалстарт

„Лудогорец“ започна с фалстарт участието си в тазгодишното издание на Шампионска лига. В мач от първия предварителен кръг „орлите“  загубиха като гост с 1:2 от унгарският шампион „Ференцварош“.

Разградчани успяха да изравнят резултата, след като изоставаха, но в крайна сметка натискът на съперника им в началото и на двете полувремена беше предопределящ за крайния изход в мача.

Домакините наложиха териториално превъзходство и още в шестата минута поведоха в резултата. Центриране от дясно намери Нгуен Токмак, който изпревари в наказателното поле новото попълнение на разградчани Икоко и даде аванс на тима си.

„Лудогорец“ успя да изравни след точно 30 минути игра. Грешка при изнасянето на топката от защитник на домакините позволи топката да стигне до Чибота, който отправи удар, отбит от вратаря Дивуш, но при добавката измъкналият се от засадата Швиерчок вкара на празна врата.

В 65-ата минута унгарците си върнаха предимството си в резултата. Нгуен Токмак проби и центрира по земя към Зубков, за когото остана най-лесното, разстрелвайки Илиев от близко разстояние.