„Лудогорец“ с класическа победа в Подгорица

0

Два гола за успеха на „орлите“ вкара Джоди Лукоки, третият бе дело на Вандерсон.

Конгоанецът Лукоки даде преднина на разградчани в 39-ата минута. Малко преди това гол на „Младост“ след корнер бе отменен много спорно и последваха бурни протести от страна на домакините. Евентуалното зачитане на попадението щеше да утежни много задачата на българския шампион, но съдиите прецениха, че преди топката да влезе във вратата е имало нарушение срещу Козмин Моци, който пък пропусна дузпа в 24-ата минута.

Три минути след почивката Вандерсон покачи на 2:0, а Лукоки сложи край на спора в 64-ата минута, когато получи добър пас от Марселиньо, майсторски овладя топката и по същия начин от границата на наказателното поле прониза неспасяемо мрежата на черногорците

Така с общ резултат от двата мача разградчани продължават. Следващият съперник на „орлите“ е значително по-класен – „Цървена Звезда“, който елиминира „Валета“. „Лудогорец“ ще посрещне сръбския гранд на 26 юли, а реваншът е седмица по-късно.