Лудогорец с рекордна 6-та Суперкупа

0

Лудогорец спечели Суперкупата на България за рекорден шести път, след като победи Левски след изпълнение на дузпи.

Редовното време на националния стадион „Васил Левски“ предложи голяма драма с четири гола – 2:2, но при ударите от бялата точка „сините“ отново се провалиха, както стана и срещу Хамрун Спартанс в Лигата на конференциите в началото на миналия месец.

Сините поведоха поведоха в 42-ата минута с гол на Георги Миланов. Халфът се разписа с прекрасен удар извън наказателното поле.

Между 68-ата и 72-ата минута Левски допусна две големи грешки, които бяха наказани. И двете попадения бяха дело на Кирил Десподов, второто от дузпа.

Във втората минута на добавеното време обаче Ван дер Каап засече центриране на Петри и с гол прати сблъсъка в дузпи.

При тях младите Марин Петков и Асен Митков не вкараха за Левски, за Лудогорец единствено Рик Джонатан не се разписа и „орлите“ ликуваха.