„Лудогорец“ смачка и „Динамо“!

0

На националния стадион „В. Левски“ българският шампион постигна победа с класическото 3:0 в мач от група В. С успеха тимът от Разград направи много голяма крачка към преодоляването на груповата фаза на надпреварата и класиране за 1/16-финалите. Те оглавиха група В със стопроцентов актив от шест точки и голова разлика 5:0, следвани от ПСВ (Айнхдовен) и „Черноморец“ (Одеса) с по три точки. На последната позиция е „Динамо“.

Резултата откри Кишада с глава още в 11-ата минута, след пас на Марселиньо. В 32-ата холандецът Върджил Мисиджан удвои с много красив гол, възползвайки се от грешка на вратаря на хърватите Оливер Зеленика.  Крайното 3:0 оформи Светослав Дяков в 62-ата минута, наказвайки нова грешка на защитата на „Динамо“.

Определен принос за успеха на „Лудогорец“ имаше и вратарят Владислав Стоянов, който демонстрира изключителна класа, отразявайки няколко много опасни удари на хърватите.

Единственото, за което може да се съжалява е, че по-малко от 5 хиляди столичани отидоха на стадиона за да подкрепят българския шампион.