„Лудогорец“ срази „Мура“, продължава битката в Шампионска лига (видео)

0

„Лудогорец“ продължава битката в Шампионска лига след победа над словенския първенец „Мура“ с 3:1 в срещата-реванш от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Първата среща завърши наравно 0:0 и така „орлите“ продължават участието си в турнира. В третия кръг българките шампиони ще играят срещу „Олимпиакос“.

Пиерос Сотириу откри резултата за домакините още в 4-ата минута. В 63-ата минута гостите се върнаха в мача. Томи Хорват получи пас от Мандич и от около 10 метра прати топката във вратата.

10 минути преди края „Лудогорец“ стига до скъпоценен гол. С доза късмет и след рикошет, топката стигна до Каули, който подаде към Ману, а нападателят вкара в опразнената врата.

Минута преди края на редовното време Каули реши всичко в мача с трети гол във вратата на „Мура“.

В третия кръг българките шампиони ще играят срещу гръцкия „Олимпиакос“. Освен това „Лудогорец“ е вече ще е сигурен участник в групите на новия турнир – Лигата на конференциите. Това е така, защото дори и да отпаднат в следващия етап на ШЛ, “Орлите” отиват в плейофа на Лига Европа. Ако и там загубят и не успеят да влязат в групите, те продължават в директно в групите на Лигата на конференциите