„Лудогорец“ стартира с равенство като гост в Лига Европа

0
„Лудогорец“ стартира с равенство

„Лудогорец“ стартира с равенство 0:0 участието си в група „С“ на Лига Европа при гостуването си на турския вицешампион „Истанбул Башакшехир“.

Българският шампион направи много силен мач на стадион „Фатих Терим“ мача и може да съжалява, че не започна участието си в турнира с победа, тъй като пропусна по-чистите ситуации в двубоя.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме. Българският шампион определено имаше надмощие през първата част, когато пропусна няколко много добри възможности. Разградчани можеха да отбележат гол и в началото на второто полувреме, но Жоао Пауло направи непростим пропуск. През вторите 45 минути домакините имаха превес и създадоха доста работа за Хорхе Броун, който се отличи с няколко много решаващи спасявания.

Жоао Пауло отправи опасен удар от разстояние в 13-та минута, но топката премина на сантиметри над напречната греда на вратата на Волкан Бабаджан. Минута по-късно Вандерсон направи отличен пробив, преодоля двама футболисти на домакините, след което отправи удар от границата на наказателното поле на Истанбул, но Волкан Бабаджан спаси.

„Лудогорец“ продължи да доминира и в 22-та минута след центриране в наказателното поле на Истанбул Жоао Пауло стреля с опасно глава, но Волкан Бабаджан успя да спаси и да избие в корнер. Отново той трябваше да прави много трудно спасяване в 24-та минута. Джоди Лукоки навлезе в наказателното поле на домакините, след което отправи много хубав удар, но Бабаджан се намеси решаващо и изби с една ръка в корнер.

Нова много добра възможност се откри пред разградлии в 35-та минута. Вандерсон отправи много коварен удар от фаул, но Бабаджан отново внимаваше и изби топката в корнер.

Истанбул Башакшехир започна активно второто полувреме и можеше да поведе в 49-та минута, когато Емануел Адебайор технично подаде към Емре, който се озова сам срещу Броун, но вратарят на „Лудогорец“ успя да скъси ъгъла и да спаси удара на капитана на домакините. Българският шампион отговори още в следващата атака. Яцек Горалски открадна топката, след това Джоди Лукоки подаде към Жоао Пауло, който бе сам срещу Бабаджан, но бразилецът отправи много неточен удар в аут.

Мосоро се опита да изненада Броун с далечен удар в 54-та минута, но аржентинският вратар спаси без особени проблеми. Две минути по-късно домакините организираха много добра атака, Адебайор подаде към Висча, след което той продължи към Мосоро, а той стреля, но неточно в аут. Гьокхан Инлер отправи удар от разстояние в 60-та минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Броун.

Вратарят на разградлии Хорхе Броун допусна много груба грешка в 61-та минута, когато подари топката на Мосоро. Бразилецът след това стреля, но Броун успя да спаси удара му.

Домакините имаха претенции за дузпа в 77-та минута, когато Керим Фрай и Хорхе Броун се сблъскаха в наказателното поле на „Лудогорец“, но шведският съдия бе категоричен, че няма основание да свири дузпа.

Играчите на „Истанбул“ се опитаха в заключителните минути да стигнат до победата, но пред тях не се откриха нови възможности и така двубоят завърши 0:0.

В другия мач от групата „Брага“ победи с 2:1 като гост Хофенхайм.

На 28 октомври „Лудогорец“ е домакин на „Хофенхайм“, а „Истанбул Башакшехир“ гостува на „Брага“.