Лудогорец загуби от Рома след две дузпи, отменен гол и червен картон (видео)

0

Лудогорец загуби от Рома с 1:3 решителния мач за продължаване във фазата на елиминациите на турнира Лига Европа. Там продължават римляните, които събраха 10 точки и изместиха разградчани от второто място в група С на турнира. Лудогорец завърши на трета позиция със 7 точки и продължава участието си в турнира Лига на конференциите. За успеха на “вълците” немалък принос има черногорския съдия Никола Дабанович, който отсъди 2 дузпи в полза на домакините, отмени гол на разградчани и ги остави с човек по-малко на терена през второто полувреме.

„Орлите” поведоха с гол на Рик Джонатан през първото полувреме, но Рома доминираше след почивката и обърна развоя на мача с две попадения на капитана Лоренцо Пелегрини от дузпи и едно на Николо Дзаниоло, който влезе на почивката и освен гола, изработи и двете дузпи за своя тим.

Съдията Никола Дабанович отмени гол на Лудогорец за 2:2 и даде червен картон на Оливие Вердон в края на мача за опасна игра.

В другия мач от групата Бетис победи ХИК с 2:0