„Лудогорец“ завърши без победа в Лига Европа

0

„Лудогорец“ завърши без победа в участието си в Лига Европа и остана на последно място в своята група А. „Орлите“ направиха 1:1 с „Цюрих“ в среща от последния, шести кръг.

В Разград резултата откриха гостите след 22 минути игра. Бенямин Кололи центрира от пряк свободен удар към Стивън Одей и той с глава прати топката във вратата на Хорхе Броун за 0:1.

„Лудогорец“ изравни в добавеното време на първата част. Натанаел центрира в наказателното поле и след грешка на отбраната топката попадна в краката на Швиерчок, който се разписа за 1:1.

Второто полувреме  премина при почти пълна доминация за разградския тим, който обаче не успя да стигне до втори гол и да спечели мача. Сисиньо, Светослав Дяков и Вандерсон пропуснаха възможности за гол в полза на „Лудогорец“ в първите двадесетина минути на второто полувреме. Влезлият като резерва Клаудиу Кешерю. също получи един шанс за гол в 89-ата минута, но мощният му удар бе отбит от стража на гостите.

В другия двубой от група А „Байер“ (Леверкузен) разби като гост АЕК Ларнака с 5:1 и завършва на първо място с актив от 13 точки, пред „Цюрих“ с 10. Кипърският АЕК Ларнака е трети с 5 пункта, а „Лудогорец“ на последно място с 4.

За първи път в своята история „Лудогорец“ не успя да премине отвъд груповата фаза на Лига Европа.