Македония ни победи преди най-важните квалификации

0

Това е трета загуба за „лъвовете“ под ръководството на Любослав Пенев и то пак в контрола. Предишните две бяха през 2012 година – срещу Турция (0:2) и от Украйна (0:1) на 14 ноември миналата година. Неприятното е, че идва малко преди световната квалификация на 6 септември, когато националите ни гостуват на Италия.

Двата отбора изиграха равностоен мач и вървяха към нулево равенство, но в заключителните минути домакините отбелязаха две попадения. Агим Ибраими откри в 83-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Йордан Христов срещу Ристовски. Три минути по-късно Александър Трайковски удвои след груба грешка в българската защита. Мойсов пусна чудесен извеждащ пас към Трайковски, който излезе сам срещу Михайлов и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Николай Михайлов.