Ман. Сити стана шампион на Англия след фантастичен обрат

0

„Манчестър Сити“ стана шампион на Англия в един от най-вълнуващите сезони от създаването на Висшата лига.

20 минути преди края на мача отборът на Пеп Гуардиола изоставаше с 0:2 срещу „Астън Вила“ у дома, но само в рамките на 5 минути „гражданите“ направиха феноменален обрат чрез две попадения на Илкай Гюндоган и едно на Родри. Така отборът завърши на точка пред „Ливърпул“ и спечели осмата си титла на Англия и четвърта в последните пет години.

„Ливърпул“ изоставаше в резултата срещу Уулвърхямптън с попадение на Педро Нето в самото начало на мача, но Садио Мане изравни преди почивката, а в последните минути резервата Мохамед Салах и Анди Робъртсън вкараха за 3:1. Това обаче се оказа недостатъчно за тима на Юрген Клоп, който след няколко дни ще играе финал в Шампионската лига срещу Реал Мадрид в Париж.