Ман Юнайтед и Виляреал на финала за Лига Европа! (видео)

0

„Ман Юнайтед“ и „Виляреал“ ще се изправят във финала на Лига Европа.
„Виляреал“ успя да се класира за последния мач в турнира, след като в реванша с „Арсенал“ стигна до равенството – 0:0. В първия сблъсък испанците победиха „артилеристите“ с 2:1. Отборът на „Виляреал“ наруши доминацията на отборите от Острова в евротурнирите, като предотврати втори изцяло английски финал. Постижението за „жълтата подводница“ е историческо, тъй като клубът се класира за своя първи голям европейски финал, след като до момента имаха четири отпадания на полуфиналите.

„Ман Юнайтед“ спечели първия сблъсък срещу „Рома“ с 6:2 и на практика беше сигурен финалист. Италианският тим успя да стигне до успеха в реванша с 3:2, но отпадна от надпреварата. Единсон Кавани откри в 39-ата минута, а в 57-ата Джеко изравни. Кристанте направи обрата за своя тим пълен само 3 минути по-късно, но в 68-ата Кавани възстанови равенството. Залевски в 83-ата донесе успеха на своя тим.