Мъжкият баскетболен „Дунав“ с победа в Букурещ

0

Момчетата на Николай Господинов гостуваха в Букурещ на местния „Щинта“ и стигнаха до успеха с 60:58 (17:13, 12:12, 17:11, 14:22).

Дунавци водеха с двуцифрен резултат през целия двубой. Те надиграха домакините по всички показатели, но единствено недобрата концентрация в завършващата фаза не им позволи да победят по-убедително. Едва през последните 5 минути съперникът им, завършил на първото място в шампионата на втория ешелон в Румъния през тази година с 23 победи и 1 загуба, се доближи, но това не бе достатъчно за обрат.

След двубоя треньорът на дунавци Николай Господинов сподели, че е останал доволен най-вече от старанието на своя тим в защита. „Като цяло контролата бе много полезна. Показва на какво ниво сме. Имахме възможност да си „сверим часовниците“ с най-добрия отбор от второто ниво в Румъния. Изключително доволен съм от старанието в защита. Играхме много силно с изключение на последните 5 минути на мача. През целия мач бяхме напред с 10 точки. Единственото, което не ни позволи да направим по-голяма разлика бе лошият процент на стрелба, който бе едва 33%. По всички останали показатели бяхме по-добри от домакините, които разполагаха и с един много добър опитен испански баскетболист Анхел Сантана, който играе на позиция 4 и 5″, коментира Господинов.