След десетия ден в Рио: Медалът продължава да е мираж

0
Ансамбълът

С най-големи шансове да зарадва България с олимпийски медал беше „класикът“ Николай Байряков. Само 20 минути след като спечели репешажа в категория до 85 килограма срещу египтянина Ахмед Мохамед Ибрахим Саад, Байряков трябваше да се качи отново на тепиха в битка за бронза. Времето за възстановяване явно не му достигна и отстъпи с 1:4 технически точки срещу бронзовия медалист от световното първенство през 2013-а година Джавид Хамзатов от Беларус.

Европейският шампион Даниел Асенов отпадна на осминафиналите на олимпийския турнир по бокс в категория до 52 килограма в Рио де Жанейро. 19-годишният българин загуби от поставения под номер 4 в схемата и бронзов медалист от Световното първенство в Доха 2015 Мохамед Флиси (Алжир) с 0:3 съдийски гласа.

Ивет Лалова-Колио с лекота спечели серията на 200 м. и ще бяга във втора полуфинална серия на олимпийския лекоатлетически турнир в Рио де Жанейро.

лека атлетика:

Ангел Кодинов се класира за финал „Б“ на 1000 метра едноместно кану (мъже) от олимпийската надпревара по кану-каяк в Рио. Българинът финишира 6-и във втора полуфинална серия за време 4:30.574 минути.

Рано-рано приключи участието си Мирослав Кирчев – русенската надежда ако не за медал, поне за място на финала. Русенецът финишира шести в серията си и отпадна още в сериите на 1000 метра едноместен каяк (мъже).

В турнира по бадминтон Линда Зечири  отстъпи с 0:2 /15:21, 12:21/ гейма пред световната номер 7 Сун Жи-кун от Корея и отпадна от борбата на осминафиналната фаза.

Димитър Ценов завърши разочароващо в бягането на 3000 метра с препятствия. Бегачът, който дори тренираше в Кения, завърши последен в първа серия с време 8:54,79 минути. Това е с половин минута по-слаб резултат от най-доброто му лично постижение от 2014 г.

В сектора за троен скок Георги Цонов и Румен Димитров не успяха да преминат квалификациите. Цонов постигна 16.36 метра, което му отреди 26-то място в квалификациите; с отчайващите 15,20 метра Димитров остана па последното, 39-о място в крайното класиране от всички, направили успешен опит.