Меси спаси Аржентина от срам, Босна казва „Адиос Бразилия“

0

argentina_iran02bosna_nigeria02Победния гол за аржентинците вкара Лео Меси в 91-ата минута с чудесен удар от границата на наказателното поле. Той направи страхотно изпълнение с левия крак към далечната греда и топката „обра паяжините“ в ъгъла на вратата.

С трудния успех обаче Аржентина събра 6 точки от два мача и вече се класира на осминафиналите.

Аржентинците не бяха убедителни през целия мач и не създадоха много голови ситуации пред вратата на бойките азиатци. Иранците се защитаваха умело и се виждаше как докосват много ценната точка, преди Меси да ги попари в края.

Отборът на Босна и Херцеговина записаха второ поражение в груповата фаза и си тръгва от страната на кафето. Балканският тим отстъпи с 0:1 на Нигерия, единственото попадение в срещата бе дело на Питър Одемвинге, който се разписа през първата част.

Същевременно гол на Един Джеко бе отменен поради засада. В последствие се видя, че арбитърското решение е доста спорно и тимът на Сафет Сушич има основания за претенции. Всичко това се случи пред очите на боса на Световната футболна централа ФИФА – Сеп Блатер.