Местни избори 2019: ГЕРБ срещу БСП – 17 : 4

0
829
Местни избори

ГЕРБ печели кметските места в 17 областни града на проведените местни избори, сред които трите най-големи в България – София, Пловдив и Варна. Основните им политически опоненти от БСП ликуваха в четири.

Това показват оповестените от ЦИК окончателни резултати от проведените местни избори. На балотажите вчера управляващите спечелиха в 9 областни града, като в два – Кюстендил и Монтана, успехът е част от широки коалиции с участието на ГЕРБ.

БСП, която на предишните местни избори нямаше нито един кмет на областен център, може да се похвали с четирима победители в областни центрове – Русе, Разград, Перник и Благоевград.

В Плевен, Видин и Добрич избраните кметове са от коалиции от десни партии, а ДПС запазва влияние единствено в Кърджали,.

В два града – Пазарджик и Ямбол, печелят кандидати, които не се ползват с подкрепата на никоя от големите парламентарни партии.

Кои са новите градоначалници?

Благоевград – Румен Георгиев Томов – независим, подкрепен от БСП

Бургас – Любомир Господинов Узунов – ГЕРБ

Варна – Иван Николаев Портних – ГЕРБ

Велико Търново – Даниел Панов – ГЕРБ

Видин – Цветан Петров Ценков – Местна коалиция СДС

Враца – Калин Ангелов Каменов – ГЕРБ

Габрово – Таня Венкова Христова – ГЕРБ

Добрич – Йордан Тошков Йорданов – Местна коалиция ДБГ

Кърджали – Хасан Азис Исмаил – ДПС

Кюстендил – Петър Георгиев Паунов – Местна коалиция ГЕРБ

Ловеч – Корнелия Добрева Маринова – ГЕРБ

Монтана – Златко Софрониев Живков – Местна коалиция „СДС (ГЕРБ, БНД, ВМРО-БНД и ЗНС)”

Пазарджик – Тодор Димитров Попов – Местна коалиция НОВОТО ВРЕМЕ

Перник – Станислав Иванов Владимиров – БСП

Плевен – Георг Леонидов Спартански – независим

Пловдив – Здравко Димитров Димитров – ГЕРБ

Разград – Денчо Стоянов Бояджиев – БСП

Русе – Пенчо Пламенов Милков – БСП

Силистра – Юлиян Найденов Найденов – ГЕРБ

Сливен – Стефан Николов Радев – ГЕРБ

Смолян – Николай Тодоров Мелемов – ГЕРБ

София – Йорданка Фандъкова – ГЕРБ

Стара Загора – Живко Веселинов Тодоров – ГЕРБ

Търговище – Дарин Иванов Димитров – ГЕРБ

Хасково – Станислав Насков Дечев – ГЕРБ

Шумен – Любомир Димитров Христов – ГЕРБ

Ямбол – Валентин Цветанов Ревански – Пряка демокрация