Мистерия на Юпитер озадачи учените от НАСА

2

Заключението е направено на база на анализа на данните, получени от борда на американския космически телескоп „Хъбъл“. Тази буря е по-голяма от размера на цялата Земя и е най-разпознаваемият отличителен белег на газовия гигант. Сега тя е с най-малкия си размер от началото на измерванията. В края на 19-ти век тя е била широка 41 000 км., днес телескопът на НАСА показва, че Голямото червено петно е достигнало ширина от едва 16 500 км (което все пак е повече от диаметъра на Земята).

Учените все още не са сигурни на какво се дължат промените. Възможно е обаче по-малки течения да смаляват общия размер на бурята.

агенция за подбор на персонал
зарядни станции за електромобили

2 КОМЕНТАРИ

  1. Виновни са хората естествено ! Парникови газове, глобално затопляне и още куп простотии, които можем да очакваме от някой „зелен“ ! Чак Юпитер го загази заради човешката безотговорност 🙂
    Променя се слънцето, другари, това е единствената природна сила, която може да окаже влияние ! Само че ако си го признаят „зелените“, как ще се продадат на 300 милиона американци нови климатици с „екологичен“ фреон ?

  2. Стига с тези американски учени, добре че руснаците ги приютиха в тяхната станция да видят свят!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Въведете коментар!
Въведете своето име тук