Моделистите от „Приста“ със 7 медала от републиканското

0

Със седем медала – 5 от които златни, един сребърен и един бронзов, се завърнаха от Националното първенство по авиомоделизъм за деца състезателите от Спортен модел – клуб „Приста“. За втора поредна година русенските състезатели взеха и първото място в отборното класиране.

Най-добро представяне записа 10-годишната Магдалена Цолева, която завоюва 2 първи места в класове: HLG – малък планер и  безапелационно в клас F5J-J – Радиоуправляем планер. Два златни медала за отбора спечели и 14-годишната Йоана Иванова с тренкорд със скорост 165 км/ч и кордов акробатичен авиомодел. Златен медал в клас радиоуправляем акробатичен модел донесе 12-годишният Богдан Владев. За отборното класиране допринесоха и сребърният медал на 12-годишния Виктор Хаджов в клас тренкорд със записана скорост от 100,85 км/ч и бронзовият медал в клас Р-30 гуменомоторен планер.

През текущата година клубът, под ръководството на треньорите Валентин Павлов и Велизар Владев,  завоюва медали от две Световни и едно Европейско първенство. До завършването на сезона на авиомоделистите остават само две последни представяния, на които Магдалена Цолева ще се състезава за медал от Световната купа и Републиканското първенство в клас F1E – магнитни планери.