Молдовец за втори път стана най-силния студент на Русенския университет

0
Александър Танасов

Молдовецът Александър Танасов спечели тазгодишното издание на турнира по силов многобой „СТРОНГ МЕН`2019“ на Русенския университет.

Това е втора поредна титла на второкурсника в специалност „Кинезитерапия“. На второ място се класира Александър Георгиев, трети курс, специалност „Транспортна техника и технологии“. На трето място е Живомир Николов, също първи курс, специалност „Евроатлантическа и глобална сигурност“. Участниците в надпреварата трябваше да обръщат гума с диаметър 170 см и с тегло около 75 кг, да изминат дистанция от 40 метра, като пренасят две тежести от по 55 кг и да хвърлят 16-килограмова пудовка. Финалният и най-атрактивен кръг бе тегленето на автомобил.

За втори път тази година се проведе и състезанието Алма ринг, в което състезателите трябваше да преминат четири етапа с предизвикателствата – колоездене, дрибъл с футболна топка между конуси, преминаване през стрийт фитнес уреди (препятствия) на открито и спортно катерене в зала по „боулдър“ маршрут. Комплексен победител стана Евгений Владимирович Димов от Украйна,  втори курс, специалност „Строително инженерство“

В паузите  между кръговете на силовия многобой бяха отличени победителите в традиционните за висшето училище „Пролетни студентски спортни игри“. В турнирите по футбол, баскетбол, волейбол, тенис на маса и бадминтон се включиха близо 300 студенти.