Мондиал 2022: Бруно Фернандеш сложи край на македонската мечта, Полша отстрани Швеция (видео)

0

С два гола на Бруно Фернандеш Португалия победи с 2:0 Северна Македония във финален плейоф за класиране на световното първенство по футбол в Катар. Успехът на „мореплавателите“ в Порто сложи край на мечтата на западните ни съседи за първо участие на световни футболни финали като самостоятелна страна.
Нападателят на „Ман. Йнайтед“ отбеляза първия гол в 32-рата минута след асистенция на Кристиано Роналдо, а в 65-тата отново порази целта. Този път асистенцията бе на една от звездите на Ливърпул – Диого Жота.
До края на мача португалците пропуснаха да направят победата си и по-убедителна.

Полша ще играе на второ поредно световно първенство по футбол след успех с 2:0 над Швеция във финалния плейоф, който се игра в Хожув. Победата осигури визи на поляците за Мондиала в Катар от 21 ноември до 18 декември тази година.
Домакините стигнаха до успеха с голове на Роберт Левандовски и Пьотр Желински след почивката. След първо полувреме, в което Швеция доминираше и само добрите намеси на стража Войчех Шчесни спасиха поне два сигурни гола във вратата му, капитанът на поляците Левандовски откри резултата от дузпа в 49-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на бранителя Йеспер Карлстрьом.
Скандинавците се хвърлиха в атака за обрат н резултата, но бяха попарени в 73-ата минута, в която Желински се възползва от грешка в отбраната на Швеция и очи в очи с Робин Олсен не сбърка за 2:0.