Над 300 участници събра Лудогорския маратон

0

Повече от 300 състезатели се включиха в деветото издание на Лудогорския маратон, съобщиха организаторите от клуб „Зелена стъпка“. Проявата, която се провежда със подкрепата на община Разград, се проведе в местността Пчелина. Ентусиасти от цялата страна премериха сили в бягане, колоездене и триатлон.

Първи в триатлона (1,2 км плуване, 44 км колоездене и 13 км бягане) стана Борис Андреев с време 4:00:10 часа. При жените най-добра беше Екатерина Можейко с време 5:35:03 часа. В отборния триатлон победиха „Тракийските лъвове“ – Александър Александров и Жеко Стойчев. Тяхното време е 4:07:19 часа.

В кроса на 35 км най-бърз беше Ивайло Вълев, а победителка при жените е Атанаска Атанасова.

Първите места в кроса от 21 км завоюваха Валерия Димитрова и Кольо Райчинов.

В дистанцията от 13 км победител при дамите е Мая Русева, а при мъжете класирането оглави Пламен Василев.

В колоезденето на 42 километра безапелационни победители са Александър Жеков с време 2:17:11 и Теодора Табакова с 3:09:48 часа.

Освен тези дистанции, имаше и надпревара за деца, като при момичетата шампионка стана Ния Николаева, а при момчетата най-бързо разстоянието от 2 километра пробяга Борис Генчев.

За всички призьори имаше медали, грамоти и много награди, осигурени от организаторите и спонсорите.