Надал продължава да пише история – 14-а титла от Ролан Гарос и 22-а от Шлема!

0

Рафаел надал продължава да пише история. На финала на Откритото първенство на Франция испанският тенисист,  който преди 2 дни навърши 36 години, победи с 3:0 (6:3, 6:3, 6:0) норвежеца Каспар Рууд. Това е 14-а титла за „краля на клея“ от турнира в Париж и 22-а от Големия шлем! Ро 20 титли имат другите двама големи в този спорт – Роджър Федерер и Новак Джокович. Мачът на корт „Филип Шатрие“ продължи само 2 часа и 18 минути. По пътя към 14-ата си корона в Париж Надал загуби само три сета: – два в трудния петсетов двубой с Феликс Оже-Алиасим и един в четвъртфинала с Джокович.

„Не знам какво ще се случи в бъдеще, но ви обещавам, че ще продължа да се боря“, каза Надал при церемонията по награждаване.

Рууд, за когото това бе първо участие на финал от „мейджър“ турнир, пък пренаписа историята на тениса за родината си, ставайки първия ѝ представител в последната фаза на престижния турнир.