Наградиха отличниците и младите таланти на Русе

0
1590

39 отличници от училищата на територията на Община Русе бяха наградени за своите успехи днес.

Те получиха наградите за своя труд на тържествена церемония пред Доходното здание.  Да уважат най-изявените деца на Русе дойдоха Пенчо Милков – кмет на Община Русе, Златомира Стефанова и Енчо Енчев – зам.-кметове на Община Русе, Иво Пазарджиев – председател на Общинския съвет в Русе, директори на училища в града, преподаватели.

По традиция кметът Пенчо Милков поздрави изявените русенски ученици в знак на благодарност към положения труд за постигнати високи резултати през периода на изминаващата учебна година.  Той изрази признателност и към всеотдайността на техните директори, преподаватели и родители и пожела на всички здраве и успех.

Отличниците, получили награда и грамота за учебната 2019/2020 г:

  1. МАРТИН НИКОЛАЕВ НИКОЛОВ – ОУ „Христо Смирненски“, кв. Долапите
  2. ПРЕСЛАВА СВЕТЛОЗАРОВА МАРИНОВА – ОУ „Ангел Кънчев“
  3. ВЕЛИСЛАВ ВЕЛИМИРОВ МИТРЕВ – ОУ „Никола Обретенов“
  4. СТЕФАНИ МИРОСЛАВОВА ДИМЧЕВА – НУ „Васил Априлов“, с. Хотанца
  5. АЛЕЙНА МУТЛУ БАШЛЪ – ПЧСОУ „Леонардо да Винчи“
  6. МЕТРОЛ РЕМЗИЕВ ЛЕВЕНОВ – ОУ „Алеко Константинов“
  7. АНЖЕЛИНА ИСКРЕНОВА ДОНЕВА – ОУ „Братя Миладинови“
  8. ДЕЯНА ДЕЯНОВА ИВАНОВА – ОУ „Г. С. Раковски“, с. Ново село
  9. АЧЕЛИЯ ГЮНАЛОВА МЕЛИАТИНОВА – ОУ „Отец Паисий“, с. Тетово
  10. НИКОЛА ВЕНЦИСЛАВОВ ДИМОВ – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Николово
  11. КЛАРА ВЕНЦИСЛАВОВА АНДРЕЕВА – ОУ „Васил Априлов“
  12. ВЕНЦИСЛАВ ДЕЯНОВ ВЕЛЕВ – ОУ „Иван Вазов“
  13. ИЛИЯНА ИЛИЯНОВА ПЕТРОВА – ОУ „Любен Каравелов“
  14. АЛЕКСАНДРА ПЛАМЕНОВА НИКОЛОВА – ОУ „Олимпи Панов“
  15. ДИМАНА ДИЯНОВА ИЛИЕВА – ОУ „Отец Паисий“
  16. МАРИНА АНАТОЛИЕВА АТАНАСОВА – ОУ „Отец Паисий“, гр. Мартен
  17. АРЗУ АЛКИНОВА АКИФОВА – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Семерджиево
  18. ЯНА НИКОЛАЕВА ПЕНЧЕВА – ОУ „Тома Кърджиев“
  19. ДАНИЕЛ ПЕТРОВ МАЧЕВ – СУ „Васил Левски“
  20. ДАНАИЛ АНТОНОВ ДОНКОВ – СУ „Йордан Йовков“
  21. КРИСТИАН СВЕТЛОЗАРОВ ЦАНЕВ – ПГДВА „Йосиф Вондрак“
  22. НИКОЛАЙ РАДОСТИНОВ ДОНЕВ – ПГ по механотехника „Юрий Гагарин”
  23. СИМЕОН МАНУИЛОВ ИВАНОВ – СУ „М-р Атанас Узунов“
  24. БОРИСЛАВА ТОДОРОВА БОРИСОВА – ПГСАГ „Пеньо Пенев“
  25. АНДРЕЯ ДИЛЯНОВА АТАНАСОВА – СУПНЕ „Фридрих Шилер“
  26. ТЕОДОР ГРИГОРОВ НЕДЕВ – МГ „Баба Тонка“
  27. ЦВЕТА ТОДОРОВА АТАНАСОВА – НУИ „Проф. Веселин Стоянов“
  28. ДИМИТЪР ИЛКОВ МАРИНОВ – ПГ по транспорт
  29. ДОБРОСТИН ПЛАМЕНОВ СТЕФАНОВ – ПГ по туризъм „Иван П. Павлов“
  30. ХРИСТИНА ИВАНОВА ЙОРДАНОВА – ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“
  31. ВЛАДИСЛАВ АНТОНИЕВ НИКОЛОВ – ПГИУ „Елиас Канети“
  32. ВЕРОНИКА ЙОВЧЕВА ПЕНЧЕВА – ПГО „Недка Иван Лазарова“
  33. БЛАГОВЕСТА ПАВЛИНОВА ПЕТРОВА – ПГПТ „Атанас Цонев Буров“
  34. АЛЕКСАНДРА СТЕФАНОВА СТЕФАНОВА – ПГРКК
  35. ДЕНИСЛАВ МАРИЯНОВ ТОДОРОВ – ПГСС „Ангел Кънчев“ – кв. Образцов чифлик, Русе
  36. ТОНИ СВЕТЛОЗАРОВ ТОНЧЕВ – СУ „Възраждане“
  37. ПЛАМЕНА ЙОРДАНОВА ВЕЛИКОВА – СУ „Христо Ботев“
  38. ЦВЕТЕЛИНА ЦВЕТОЗАРОВА СТЕФАНОВА – СУЕЕ “ Св.Константин-Кирил Философ“
  39. ДАНИЕЛА СТОЙЧЕВА КАРГЬОЗОВА – АЕГ „Гео Милев“

Отличия получиха и участниците в конкурсите за рисунка и фотография и поезия, организирани от Общинския младежки дом.