Най-бързия гол в историята на еврошампионатите не стигна за успех на Албания (видео)

0

Италия започна успешно защитата на титлата си на Европейското първенство в Германия.

Въпреки щока в началото на двубоя на „Сигнал Идуна Парк“, адзурите осъществиха обрат за победа с 2:1 над Албания.

„Червено-черните“ изненадващо откриха резултата с най-бързия гол в историята на еврошампионатите, дело на Недим Байрами още в още в 23-тата секунда на двубоя. „Адзурите“ бързо излязоха от шока и стигнаха до крайния успех след попадения на Николо Барела и Алесандро Бастони, съответно в 11-ата и 16-ата минута.

Италианците контролираха двубоя през втората част, но не успяха да реализират ново попадение. В 90-ата минута пък Кристиян Аслани отправи страхотен пас към Рей Манай, който стреля край вратата и пропусна отличен шанс за изравни за Албания и резултатът остана 2:1.

В следващия кръг на 20 юни Италия ще се изправи срещу Испания, докато ден по-рано, на 19 юни, тимът на Албания, който участва на едва втория си Еврошампионат след този през 2016-а, ще играе срещу Хърватия.