Невероятен „Лудогорец“ с нов успех срещу „Динамо“, завършва без загуба

0

Отборът от Разград спечели гостуването на „Динамо“ (Загреб) с 2:1 и завърши първия етап на втория по сила европейски турнир с пет победи и едно равенство. Футболистите на Стойчо Стоев заеха първото място в групата с 16 точки от 18 възможни – с цели шест преднина пред „Черноморец“ (Одеса), който изненада ПСВ Айндховен с 1:0 в директен мач за второто място.

Дани Абало откри за „Лудогорец“ в 27-та минута. Полувремето обаче завърши с натиск на домакините, който даде и резултат. В първата минута от добавеното време, Дуйе Чоп изравни. Памич центрира от корнер, топката се отби в главата на двама играчи на „Динамо“, стигна до Чоп, който също с глава, оставен сам във вратарското поле, нямаше проблем да вкара за 1:1.

Разградлии обаче продължиха да играят активно и усилията им бяха възнаградени в 72-та минута, когато балонно подаване на Дяков стигна до Абало, който намери Безяк, а словенецът елегантно финтира Шимунич и реализира за 2:1 в полза на „Лудогорец“.