Нов резил за „Левски“, „Ларнака“ им наниза 4 на Герена

0
Нов резил за „Левски“

Нов резил за „Левски“ в евротурнирите. След загубата с 0:3 в Кипър, на ст. „Г. Аспарухов“ „сините“ инкасираха нова загуба, този път с 0:4 от АЕК „Ларнака“ в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Резила им наблюдаваха 700 деца от клубната школа, които единствени бяха допуснати на трибуните заради наказанието, наложено от УЕФА на столичния гранд.

В екзекутор за селекцията на Петър Хубчев се превърна Иван Тричковски, който отбеляза и четирите гола. Първото му попадение бе в 8-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Райнов срещу Яну.

В 29-ата минута Тричковски се разписа за втори път, след като засече ефектно от въздуха подаване на Яну. в 75-ата минута македонецът оформи хеттрик след подаване на Ектор Евел, осем минути преди края беше точен за четвърти път, след хубав пас на Акоран..

Загубата е най-тежката за „Левски“ в последните 10 години в домакински мач. За последно тимът получи четири гола през 2009 г. срещу „Лацио“ в мач от групите на Лига Европа. Съставът игра изключително слабо и без желание, като с нищо не оправда думите, че ще излезе без да губи нищо. За 90 минути избраниците на Петър Хубчев отправиха само четири точни удара.

Досега най-голямата загуба в два мача на Левски в европейските клубни турнири бе през далечната 1974 година, когато отстъпи с общ резултат 1:7 на Дожа Уйпещ.