Ориентировачите от „Компас-Крос“ трети за купа „Абритус“

0

Трето място в класирането в състезанието по ориентиране за купа „Абритус“ спечелиха състезателите на „Компас-Крос“ – Русе.

В надпреварата, която се проведе в местността „Пчелина” край Разград, се включиха над 380 състезатели от 7 до 75-годишна възраст от 24 спортни клуба в страната. Те пробягаха трасетата с дължини от 1000 м до 6240 м.

Победител в 60-то издание на състезанието стана отборът на клуб „Бегун“ – Варна. Втори в надпреварата за купа „Абритус“ се класира отборът на спортен клуб „Браун Тим“ – Велико Търново. Трети останаха състезателите от „Компас-Крос“- Русе.

Най-добрите трима във всяка възрастова група получиха медали. При най-малките участници в надпреварата първите места при момичетата и момчетата спечелиха Ева Недялкова от клуба по ориентиране „Чумерна Елена“ и Валентин Атанасов от клуб „Бегун“ – Варна.

Победител при мъжете до 75-годишна възраст стана Иван Христов от клуба по ориентиране „Мадарски конник“ – Шумен.