Осака е новата кралица на US Open, разби Серена Уилямс в емоционален финал

0

Наоми Осака е новата кралица на Откритото първенство на САЩ по тенис след категорична победа над Серена Уилямс с 6:2, 6:4 за 79 минути. Това е първа титла от Големия шлем за 20-годишната японка. Тя е и първият състезател от Япония с титла от шлема. Досега най-близо беше Кей Нишикори, който стигна до финала в Ню Йорк през 2014 г., но се размина с трофея след загуба от Марин Чилич.
Двубоят завърши по неприятен начин, тъй като Серина получи серия от наказания от съдията Карлос Рамос. Тя първо бе предупредена за съвети, получени от треньора й Патрик Муратоглу от трибуните. След това бе наказана с директна точка за съперничката й, тъй като счупи ракетата си в корта. Следващата санкция по правилник означаваше директно загубен гейм. Съдията я наложи за устните нападки, с които тя го засипа и по-специално за това, че го нарече „крадец“. С този гейм Осака поведе с 5:3, а малко по-късно спечели мача.

Осака стигна до успеха след като успя да неутрализира по перфектен начин мощната игра на Уилямс. Японката взимаше рано топката и пласираше дълбоки и достатъчно силни удари, за да не позволи на шесткратната шампионка в Ню Йорк да намери своя ритъм. Тя демонстрира и впечатляващ сервис, който й донесе огромно предимство. Освен това тя се движеше чудесно по корта, намираше отлични ъгли с ударите си по диагонала от форхенд и бекхенд и много рядко допускаше непредизвикани грешки.