Отличиха русенски боксьорки

0

boxing_nagrada_stojka87С почетна грамота на Община Русе беше награден и техният наставник в БК „Русе“ Павел Сяров, който е и старши треньор на националните отбори за жени.

boxing_nagrada_gabriela24Стойка Петрова стана вицешампионка на Европейския съюз в категория до 51 кг. Тя е единствената българска боксьорка, която участва в Олимпиадата през 2012 г., където завърши пета в своята категория до 51 кг. На игрите в Лондон женският бокс дебютира на Олимпиада. През месец юли на турнир в Унгария Стойка Петрова стигна до вицешампионската титла на Европейския съюз.

Миналата седмица Габриела Димитрова спечели бронзов медал при девойките, на второто Световно първенство за девойки и момичета, в категория до 54 килограма. Това стана, след като тя победи на четвъртфинала представителката на Турция Мерве Арслан.