Отстъпихме на Германия на Евроволей’2013

0

Спечелената от възпитаниците на Камило Плачи точка им гарантира място в директните елиминации, но свежда до минимум шансовете да се класират директно за четвъртфиналите като победители в „групата на смъртта“.

Националите ни загубиха по драматичен начин първия гейм, след като в самия му край се стигна до дълги разигравания и игра точка за точка. В крайна сметка немците показаха по-голяма съобразителност и спечели с 36:34.

Българите бяха безапелационни във втория гейм и благодарение на силната си игра стигнахме до числено равенство в геймовете, след това взехме третия 25:21 и поведохме 2:1 гейма.

Четвъртият гейм се разви по доста неприятен начин за нашите. Момчетата на Камило Плачи започнаха вяло тази част, като Германия дръпна с 5 точки и стигна до 19:14. „За капак“, заради контузия играта напусна Тодор Скримов и въпреки усилията на „лъвовете“ германците взеха гейма  25:21. В тайбрека германците отново бяха по-активни и спечелиха 15:9, а с това и мача с 3:2 гейма.