Паднахме от Италия, класирането за полуфинал не е сигурно

0

Избраниците на Камило Плачи загубиха с 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 24:26) от бронзовия олимпийски медалист Италия и ще трябва да чакат последния двубой в групата, за да се разбере дали продължава напред.

В първия си мач момчетата на Камило Плачи победиха домакина Аржентина с 3:1 и се нуждаеха от 2 спечелени гейма срещу „скуадра адзура“, за да си осигурят място в полуфиналната четворка. Соколов и компания обаче не успяха да го направят и така ще трябва да изчакат утрешния мач между Италия и Аржентина, за да разберат, дали ще продължат напред. В момента България и Италия имат по 3 точки, а Аржентина е без точков актив, но евентуален успех на „гаучосите“ срещу тима на Мауро Беруто може да доведе до въртележка между трите отбора.

При каквато и да е победа за „Скуадра адзура“ над аржентинците, България ще бъде полуфиналист. При успех с 3:0 гейма за „гаучосите“, италианците ще останат на последното 3-то място в групата и ще отпаднат, а българските волейболисти ще продължат. При победа с 3:1 гейма за Аржентина пък, трите отбора ще се изравнят по геймово съотношение (4:4) и ще се гледа точковия коефициент помежду им.

В другата група Канада изненадващо победи Русия с 3:2 гейма (20:25, 21:25, 25:23, 25:21, 15:11) и завърза интригата там.