Пак резил: „Лудогорец“ и ЦСКА аут от евротурнирите (видео)

0

И двата родни тима – „Лудогорец“ и ЦСКА-София инкасираха загуби, останаха твърдо на последните места в групите си и безславно напускат евротурнирите.

„Лудогорец“ загуби с 0:1 при гостуването на „Цървена звезда“ в мач от 5-ия кръг на група F на Лига Европа.

Единственото попадение в мача отбеляза Мирко Иванич в 57-ата минута със страхотно изпълнение. 28-годишният полузащитник открадна топката от защитата на гостите, напредна и красив удар от дистанция стреля в мрежата, пазена от Сержио Падт за 1:0. Българският шампион не успя да застраши вратата на бившия си страж Милан Борян, който сега носи екипа на „Звезда“.

Разградчани останаха на последната позиция в групата с актив от една точка и загубиха шансове за третата позиция, която дава право участие в Лигата на конференциите.

В другия мач от групата „Мидтиланд“ победи у дома Брага с 3:2.

Загуба инкасира и ЦСКА-София в мач от петия кръг на Група C на Лигата на конференциите. Армейците загубиха с 0:2  при гостуването си в Норвегия на „Бодьо“ (Глимт).

Домакините успяха да поведат още в 25-ата минута чрез Брунстад, като до края на полувремето попадение не падна. В 85-ата Ботеим оформи крайното – 2:0.

В другия мач от групата „Рома“ победи „Зоря“ (Луганск) с 4:0.

Така ЦСКА-София остана на последната позиция в групата със само 1 точка. В класирането води „Бодьо“ (Глимт) с 11 точки. Втори е Рома с 10, а Зоря е трети с 6.