Пълен футболен резил, „Литекс“ и „Ботев“ аут от Лига Европа

0

Пловдивчани загубиха с 0:2 гостуването си на втородивизионния австрийски Санкт Пьолтен. Два гола на Даниел Сеговия, в 6-ата и 55-ата минути, донесоха успеха за австрийците, които спечелиха с общ резултат 3:2 от двата мача.

„Литекс“ спечели 2:1 при гостуването си на „Дьошгьор“, но след загубата 0:2 в първия мач това се оказа недостатъчно. Ловчанлии губеха с 0:1, но обърнаха в края до 2:1 в своя полза на унгарска земя. Домакините откриха след дузпа в 38-ата минута, в 80-ата Данило Асприля изравни, а после от дузпа Уилмар Джордан направи резултата 2:1 за българския тим.

Така България претърпя истински крах в Лига Европа, като и трите ни представители в турнира бяха елиминирани. В евротурнирите остава единствен „Лудогорец“, който в третия кръг на Шампионската лига  ще играе с „Партизан“.