Пълен крах за тенисистките ни в квалификациите за US Open

0
Пълен крах

Пълен крах претърпяха и трите ни тенисистки, участващи в квалификациите на Откритото първенство на Съединените щати, след като отпаднаха още в първия кръг на пресянвките.

Първата ни ракета Виктория Томова загуби с 1:6, 1:6 от №151 в световната ранглиста германка Антония Лотнер.

Томова така и не намери противодействие на съперничката и напусна надпреварата след камо 59 минути на корта.

Втората ракета на България Елица Костова загуби от поставената под номер 21 в схемата на пресявките Фиона Феро (Франция) с 1:6, 7:5, 4:6 за 1:51 часа.

В решаващия трети сет Костова преодоля пасив от 0:3 и след серия от четири поредни гейма направи обрат – 4:3. След това обаче съперничката й взе три проедни гейма и затвори мача.

И третата българска представителка на US Open – Сесил Каратанчева също приключи участието, след поражение с 3:6, 6:2, 4:6 от италианката Мартина Тревисан.

Срещата бе доста оспорвана и продължи почти два часа. В решаващия трети сет Каратанчева допусна два бързи пробива и изоставаше с 0:4. Въпреки това тя показа характер и успя да спечели четири поредни гейма и да изравни резултата до 4:4, но веднага след това допусна нов пробив и накрая Тревисан реши всичко на свой сервис за крайното 6:4.