Първи успех на ЦСКА, пореден резил на „Лудогорец“ в Лига Европа

0

ЦСКА постигна престижна победа с 3:1 срещу Рома в последния кръг на груповата фаза на Лига Европа. „Червените“ вкараха първите си попадения и записаха първа победа в групата, макар и в мач без значение за крайното класиране.

Али Соу се отличи с два гола за успеха, а веднъж се разписа Тиаго Родригес. За Рома точен бе юношата Томазо Миланезе, който реализира първия си гол в професионалния футбол в първия си мач като титуляр за представителния тим на „вълците“.

Пореден резил записа шампионът на България „Лудогорец“. При тазгодишното си участие „орлите“ приличаха повече на проскубани врабчета и завършиха участието си в груповата фаза с поредна загуба – с 1:3 от австрийския ЛАСК Линц. По този начин тимът от Разград записа най-слабото си участие в турнира, като остана на последното място в група „J“ с 0 точки, шест загуби и голова разлика от 7:19.

Мавис Чибота откри за „Лудогорец“ в 46-ата минута. Филип Визингер изравни за ЛАСК в 57-ата, пет минути по-късно от дузпа Рене Ренер изведе австрийците напред. Крайното 3:1 за ЛАСК оформи Емил Мадсен в 66-ата минута.