Първо място за момчетата на ТСК – Русе

0

Първо място в отборната надпревара завоюваха момчетата на ТСК – Русе в първия ден на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести, което се провежда в Асеновград.

20 бяха младите щангисти, които излязоха на подиума. От тях учениците в Спортно училище „Майор Атанас Узунов“ Георги Иванов (категория до 45 кг) и Мерт Харатолу (+61 кг) се класираха на второ място. Сребро завоюва още един русенски тежкоатлет – Даниел Тодоров, който се състезаваше в категория до 61 кг. В категория +61 кг. Виктор Минев се класира на трето място.

Част от младежите, които завоюваха призови отличия, се подготвят в клуба към Ученическа спортна школа.

В надпреварата участва още един русенски тим – СКВТ – Тараненко, които останаха пети при момчетата в първия състезателен ден.

Днес на състезателния подиум излизат кадетите и кадетките до 15 години и момичетата.