„Петлите“ нанизаха 5 на „часовниците“, Еквадор с шансове да продължи напред

0

Дидие Дешан започна срещата с подчертано офанзивна формация с Оливие Жиру, Карим Бензема и Матийо Валбуена в атака, а всеки от тях му се отблагодари с по един гол във вратата на противника. Така „петлите“ вече уверено гледат към 1/8-финалите с 6 точки от 2 мача и първо място в група Е.

france_suisse04Головата фиеста на „петлите“ започна в 16-ата минута. Валбуена центрира пред вратарското поле, където Жиру се извиси и с глава прати топката във вратата. Секунди по-късно швейцарците подариха топката на Бензема, той я пусна в коридор към Блейс Матуиди, който не без помощта на вратаря Беналио я прати за втори път в мрежата му. Десет минути по-късно Бензема пропусна дузпа, но след още пет Валбуена не сгреши при поредната атака и направи резултата „класически“.

След почивката швейцарците опитаха да се върнат в мача, но вместо това члец контраатаки получиха още два гола, дело на  Бензема и Сисоко.

Швейцария защити честта си с две попадения в заключителните 10 минути на мача. В 81-ата Блерим Джемайли се разписа от пряк свободен удар, нри минути преди края Джака оформи крайното 5:2 за Франция. В самия край на срещата Бензема вкара много красив гол, който обаче бе секунди след последния съдийски сигнал и не бе признат.

ecuador_honduras01В другата среща от групата Еквадор постигна трудна победа 2:1 над Хондурас и запази шансовете си да продължи на 1/8-финалите. В последните мачове от групата Еквадор среща Франция, докато Хондурас ще се изправи срещу Швейцария.

Хондурас поведе в 30-ати минута, когато централният бранител на Еквадор Хорге Гуагуа направи груба грешка и прати топката в тялото на Карло Костли. Нападателят се възползва отлично, овладя и след като напредна с няколко метра с топовен шут под плонжа на Александър Домингес прати топката в мрежата му за 1:0.

Футболистите на Еквадор имаха нужда само от три минути, за да възстановят статуквото. След нападение по дясното крило, Паредес пробва диагонален шут към вратата, топката рикошира в тялото на бранител на Хондурас и попадна в дебнещия близо до десния стълб на вратата Енер Валенсия, който от един метър нямаше как да сгреши. В 65-ата Валтер Айови центрира отлично от свободен удар, а Енер Валенсия безпроблемно с глава се разписа за крайното 2:1.