„Петлите“ окълваха „лъвовете“ на Стад Дьо Франс

0
„Петлите“

Френските „петли“ здраво окълваха българските „лъвове“ на „Стад Дьо Франс“ в световната квалификация за Мондиал 2018.

Българите сензационно поведоха на Франция с 1:0 още в шестата минута на световната квалификация на „Стад Дьо Франс“. Бакари Саня фаулира Георги Миланов в наказателното поле в петата минута и Лука Банти не се поколеба да посочи бялата точка. Михаил Александров застана зад топката, която след удара му се отби в лявата греда, но след това влетя в мрежата.

„Петлите“ обаче направиха супербърз обрат и само за три минути поведоха в резултата. Гамейро изравни в 23-ата мин. Бакари Саня проби по дясното крило и центрира отлично. Кевин Гамейро изпревари Александър Александров и стреля с глава във вратата на Владислав Стоянов – 1:1.

Само 3 мин по-късно Дмитри Пайе направи скоростен обрат – 2:1 за французите. Той се включи отляво и центрира, Гризман се хвърли да отиграе топката с глава, но не я докосна, тя обаче влезе директно в българската врата.

Груба българска грешка доведе до трети френски гол още преди почивката. Димитър Пиргов тръгна да прави пас през човек на границата на наказателното поле. Пасът обаче се превърна в прекрасна асистенция за Антоан Гризман – той овладя и спокойно и прецизно насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Стоянов – 3:1 за Франция.

В 59-ата мин Гамейро оформи крайното 4:1.

В другите два мача от групата, Холандия не пожали Беларус и би с 4:1, а Швеция се наложи като гост на Люксембург с 1:0.

Франция, Холандия и Швеция вече имат по четири точки в групата, българският тим е с три, Беларус с една, а Люксембург е без точков актив.

В понеделник България гостува на Швеция.