Пиронкова премина във втори кръг на US Open

0

Българката се нуждаеше от 74 минути, за да стартира успешно деветото си поредно участие в Ню Йорк.

Първият сет беше изпълнен с пробиви. Кнап успя първа да реализира пробив за 2:1, но не успя да затвърди предимството си. Пиронкова изравни, а след това направи втори пробив за 5:3. Италианката веднага върна пробива, но Цвети успя да реализира нов пробив и приключи първата част с 6:4.

Вторият сет започна отлично за Пиронкова, която спечели първите четири гейма с пробиви във втория и четвъртия. Кнап върна единия пробив и успя да намали до 2:4. Българката обаче не позволи обрат и спечели следващите си две подавания, за да запише седма победа от 15 мача на US Open.

Във втория кръг българката ще се изправи срещу победителката от сръбския сблъсък между Йелена Янкович и Бояна Йовановска.