Победата пак остана мечта за „Дунав“

0

Победата пак остана мечта за „Дунав“, след равенството 2:2  на Градския стадион с „Локомотив“ (Пд) в мач, в който дунавци тотално превъзхождаха съперниците си.

Възпитаниците на Малин Орачев поведоха с 2:0 с голове на Юлиян Ненов и Мирослав Будинов. До края на двубоя те напълно превъзхождаха съперниците си, но вместо да увеличат преднината и да зарадват феновете си, които въпреки лошото време бяха дошли на стадиона, дунавци не само пропиляха куп положения, но и допуснаха съперниците им чрез Веселин Марчев в 60-ата и Кхалед Аяри в 88-ата да изравнят.

Двата тима не предложиха почти нищо интересно през първите 45 минути. Възпитаниците на Малин Орачев опитваха да пресират съперника си, но до гол така и не се стигна. Първата по-опасна атака бе в 7-ата минута, когато Димитър Георгиев закъсня с части от секундата и не успя да засече топката и да я прати в мрежата на  „смърфовете“.

В 24-тата минута Васил Шопов центрира дълбоко в наказателното поле, но капитанът на пловдивчани Илко Пиргов плонжира и изби. При добавката Будинов стреля с глава, но ударът му не бе достатъчно силен и топката попадна право в ръцете на стража на Локо Пд.

Все пак „Дунав“ успя да поведе в резултата. Това стана само 10 секунди след подновяването на играта през вторите 45 минути. Веднага след като бе изпълнен центъра Диян Димов изпрати дълга топка към Мирослав Будинов, който я овладя и изведе Васил Шопов сам срещу вратаря на гостите. Шопов не се полакоми и подаде към връхлитащия Юлиян Ненов, който порази вратата на Антонов с хубав удар по трева. Това бе първия гол, който привържениците на отбора видяха за последните 5 мача на Градския стадион.

Шест минути по-късно се разписа Мирослав Будинов, който бе изведен отлично от Димов, след което бързо напредна към наказателното поле и със силен шут преодоля вратаря на гостите, покосявайки вратата му за 2:0.

След още 3 минути обаче „железничарите“ върнаха интригата в двубоя. След центриране от корнер Димитър Везалов свали с глава в малкото наказателно поле, а Веселин Марчев се възползва от отдалата му се възможност и отправи неспасяем шут във вратата на Антонов. В 69-ата минута „Дунав“ пропусна да увеличи преднината си. Мирослав Будинов проби отляво и пусна към връхлитащия Юлиан Ненов, който нацели левия страничен стълб.

В 88-та минута Кхалед Аяри попари надеждите на публиката най-сетне да види победа на любимците си.  Симеон Райков центрира от корнер на близката греда, тунизиецът се извиси най-високо и донесе равенството 2:2 за отбора си.