Победихме Сърбия с 3:2 на полуфинал сме в олимпийската квалификация

0

Българският национален волейболен отбор победи Сърбия с 3:2 гейма и с 3 победи от 3 мача спечелиха своята група се класира за полуфиналите на квалификациите за Токио 2020.

В първия си мач от квалификациите нашите победиха „петлите“ с 3:2 гейма, а вчера се наложиха над Нидерландия с категоричното 3:0.

На полуфиналите отборът ни ще се изправи срещу втория от група А – Германия или Словения.

В първите три гейма Силвано Пранди заложи на основните си играчи, които успяха да спечелят две части. След изпълнените задачи на полето се появиха резервите, които загубиха един гейм, но се наложиха над европейския шампион в интересен тайбрек.  В него „лъвовете“ изоставаха с 9:11, но след невероятна серия на Розалин Пенчев на начален удар, който реализира два аса и отлични изяви при мрежата на Николай Пенчев успяха да обърнат резултата беше обърнат. След нови добри атаки българите пречупиха европейския първенец и спечелиха с 15:13.

Цветан Соколов изигра много силен мач и реализира 20 точки за България, а Тодор Скримов се отчете с 14.

За Сърбия Неманя Петрич завърши със 17 точки, Урош Ковачевич реализира 14, а диагоналът Александър Атанасиевич – 12.