Полша преклони глава пред Словакия, Испания не успя да превземе шведската крепост (видео)

0

На стадион „Газпром Арена“ в Санкт Петербург Словакия победи с 2:1 Полша в мач от Група Е на Евро 2020.
Въпреки предварителните очаквания „дружина полска“ показа само епизодични проблясъци, а Роберт Левандовски не съумя да демонстрира уменията си в първия си мач на турнира.
Словаците поведоха в 18-ата минута. Роберт Мак пое топката отляво по атаката, финтира двама защитници на съперника, навлезе в наказателното поле и стреля. Вратарят Войчех Счесни опита да улови, но топката мина през ръцете му, за да се оплете в мрежата за 1:0. В официалната статистика обаче попадението беше записано като автогол на Счесни.
Само минута след началото на второто полувреме поляците се върнаха в мача. След чудесно разиграване Карол Линети стреля точно за 1:1. В 62-ата минута обаче останаха с човек по-малко, след втори жълт картон на Гжегож Криховяк. Словаците не пропуснаха да се възползват от численото си предимство и само 7 минути по-късно с мощен удар Милан Скриниър донесе победата с 2:1

Испания и Швеция завършиха наравно – 0:0 двубоя помежду си от група „E“ на УЕФА Евро 2020. Делегат на срещата беше българката Ивет Стоянова.
Иберийците доминираха, като особено през първото полувреме, пропуснаха няколко отлични ситуации, а и Робин Олсен се намеси отлично на няколко пъти.
След като шведите обаче оцеляха, след паузата продължиха да играят още по-добре в защита и така стигнаха до скъпоценна точка срещу фаворита в групата.

Чехия започна по чудесен начин участието си на Евро 2020, след като победи с 2:0 Шотландия на стадион „Хемпдън парк“ в Глазгоу.
Двата отбора направиха страхотен мач, изпълнен с куп напечени моменти, особено през второто полувреме. Тогава дойде и най-красивият момент от началото на Евро 2020. Патрик Шик с чудесен фалцов удар се разписа от центъра на терена, за да удвои преднината на гостите. Преди това отново той беше вкарал гол и тотално съсипа островитяните.