Поредна загуба на футболните национали (видео)

0

Ръководеният от Ясен Петров национален отбор по футбол записа поредна загуба – 1:2 в двубоя с Катар, част от приятелския турнир с Хърватия и Словения, който се провежда в Доха.
Това е 19-ят мач, в който „лъвовете“ не са постигали успех като гости. Последната им победа беше през 2018-а година, когато под ръководството на Петър Хубчев победиха Словения с 2:1 в Лигата на нациите.
Азиатците поведоха в 26-ата минута след точно изпълнена дузпа отсъдена за нарушение на Божиков, който изблъска в гръб Педро Мигел Кореа. Акрам Афиф беше точен от бялата точка и въпреки че Михайлов хвана ъгъла на изпълнение, спря топката в мрежата му.
През втората част Кирил Десподов изравни резултата след асистенция на Кристиян Малинов, но в 75-ата минута Николай Михайлов допусна груба грешка, която позволи на Хухи да прати топката във вратата му за 2:1.