Португалия сложи шампионската корона

0
Португалия

Във финалния двубой за титлата на Евро 2016, игран на „Стад дьо Франс“, португалците победиха с 1:0 домакина Франция. Голът за успеха вкара влезлият като резерва през второто полувреме Едер в 109-ата минута.

Това е първа европейска титла в историята на Португалия. Португалците се реваншираха на своите фенове за загубения финал през 2004, който бе именно пред родна публика. Въпреки че бяха сочени за абсолютен аутсайдер в този мач, а и трябваше да се справят без своята голяма звезда Кристиано Роналдо, който бе заменен принудително в 23-ата минута, португалците успяха да откраднат успеха от фаворита Франция.

От своя страна пък французите записаха първа загуба на финал на европейско първенство, след като в предишните два случая бяха победители (1984 и 2000 година).

„Петлите“, които имаха десет поредни победи срещу Португалия, не успяха да се възползват от психологическия удар при съперника от отсъствието на Роналдо. Те бяха по-активни, но направиха пропуски, а и вратарят Руи Патрисио спаси всички точни удари.