Прекършихме олимпийския шампион

0
олимпийския шампион Бразилия

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа страхотна победа с 3:2 (25:22, 19:25, 25:15, 18:25, 15:12) гейма над олимпийския шампион Бразилия в мач от турнира Волейболна лига на нациите.

Пред пълната до краен предел зала „Конгресна“ във Варна, момчетата на Пламен Константинов демонстрираха страхотен дух и отборна игра и заслужено се поздравиха с успеха над именития си съперник. Това бе и втора поредна победа за тима, след като вчера „лъвовете“ се наложиха с категоричното 3:0 над Канада.

Българите, които вече загубиха шансове да се класират за финалите в Лигата, спечелиха първия гейм с 25:22, но изпуснаха втория с 19:25. Подкрепяни от трибуните обаче българският тим спечели по повече от категоричен начин третия гейм с 25:15. „Селесао“ отново успя да отговори, изравнявайки след 25:18 в четвъртия гейм и така победителят трябваше да бъде определен след тайбрек. В него „трикольорите“ показаха характер и повече желание за победа и в крайна сметка се поздравиха с успеха след 15:12 в своя полза.