ПСЖ разби „Барселона“ на „Камп ноу“, „глътка въздух“ за „Ливърпул“

0

ПСЖ постигна важна победа над „Барселона“ с 4:1 като гост в първия мач между двата тима от осминафиналите в Шампионската лига.

Парижани станаха едва вторият френски тим, който печели на стадиона на каталунците.

Килиан Мбапе беше над всички на терена, като 22-годишният нападател отбеляза хеттрик – той беше точен в 32-ата, 65-ата и 85-ата минута. Преди това Лионел Меси беше извел „Барселона“ наред с точно изпълнена дузпа в 27-ата минута. Другият гол за ПСЖ беше дело на Мойзе Кийн в 70-ата.

Ливърпул“ взе глътка свеж въздух и постигна важен успех в Шампионската лига, надигравайки „РБ Лайпциг“ с 2:0. Заради ограниченията, наложени от пандемията от коронавирус, мачът вместо в Германия, се игра в Унгария на стадион „Пушкаш Арена“ в Будапеща.

Мохамед Салах откри за „Ливърпул“ в 53-а минута,  в 58-а Садио Мане удвои, като и двата гола дойдоха след груби грешки в защитата на германците.